PETEK TEMİZLİĞİNİN FAYDASI

Petek Temizlemenin Faydaları

Petek temizlemenin faydaları, saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Evimiz için önemli olan petek temizleme hizmeti kış aylarına hazırlık olarak kesinlikle alınması gereken bir hizmettir. Kış aylarında ısınma ihtiyacı en önemli ihtiyaçtır. Özellikle, kış ayalarının çetin geçtiği bölgeler bu ihtiyaç daha da artmaktadır. Evlerimizde ısınma ihtiyacını en iyi şekilde gerçekleştirebilmeniz için düzenli olarak petek temizliği yaptırmanız gereklidir. Bu sayede peteğinizin performansını daha iyi kullanarak, ev ısıtmanızı daha da arttırabilirsiniz. Bunun için önceliğiniz iyi bir petek temizleme servisi ile çalışmaktır. KPT servis olarak  petek temizleme işleminiz sorunsuz ve hızlı bir biçimde gerçekleşir. Derince ve körfez petek temizleme olarak bu hizmeti müşterilerimize en profesyonel şekilde vermeye çalışıyoruz.

 Neden Petek Temizliği Yaptırmamız Gerekiyor?
Neden petek temizliği yaptırmamız gerekiyor? Diye merak ediyorsanız, size sayacağımı çok etken var.
1. Peteklere dışarıdan bir göz ile bakıldığında kirlendiği çok belli olmasa da peteğin içindeki
su zamanla çamurlaşır ve bu durum da peteğinizin ısıtma performansının düşmesine
sebep olur. Bundan dolayı düzenli olarak petek temizliği yaptırmak önemlidir.
2. Petekleri düzenli olarak temizletmediğiniz taktirde peteğin içinde kirlenmeden dolayı devir daim olmaz ve peteğin alt kısımları soğuk kalır. Bu da az performans ile çalışmasına sebep olur.
3. Petekler iyi ısıtma yapmadığından dolayı daha iyi performans için ısıyı yükseltirsiniz. Böyle bir durum da fatura olarak fazla para ödersiniz. Oysa ki temizlik yaptırdığınız da kısık olduğunda bile ısıtma performansı yükselir.
4. Petekleri düzenli olarak temizlemek, peteklerinizin ömrünü çok fazla uzatır.

Petek Temizliğini Hangi Zamanlarda Yaptırmalıyız?
Petek temizlemenin faydaları, görüldüğü gibi çok fazladır. Bundan dolayı evinizin ısınması için, düzenli olarak petek temizliği yapılması gereklidir. Düzenli olarak, petek temizliği yaptırmak hem peteğinizin ömrünü uzatır hem de size ısınma açısından daha yarar sağlar. Peki düzenli petek temizliği hangi aralıklar yapılmalıdır? Petek temizliğini kışa hazırlık olarak görebiliriz. Kışın kullanmaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlar gelmeden önce petek temizliği yaptırmak bizim için daha iyi olacaktır. Bu temizliği de genel olarak iki senede bir yaptırmak yerinde olacaktır.

Derince ve Körfez Kombi Bakımı Petek Temizleme Hizmetleri…

İLETİŞİM
@ 2020 KPT SERVİS

DESİGNED BY i.ÖZEL